Моќни реклами чија цел е светот да стане поубаво место за живеење
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Моќни реклами чија цел е светот да стане поубаво место за живеење

Колку и да тврдиме дека рекламите се здодевни и често без поента, постојат маркетинг потези кои заслужуваат поклон до земја.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-001.jpg

На пример, овие постери и илустрации, без многу зборови ја постигнуваат поентата:

1. Не постои изговор и извинување кое го оправдува насилството.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-1.jpg

2. Цигарите и зачадените простории го скратуваат животот и на милениците.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-2.jpg

3. Вие можете да го исклучите и да не го гледате ова. Тие не можат.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-3.jpg

4. Танос, 12 години? Никогаш не знаете кој се крие зад невиниот профил.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-4.jpg

5. Коланите се за да ги држат панталоните, не да ги плашат децата.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-5.jpg

6. Возењето без појас е исто толку ризично како и држењето рачна граната.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-6.jpg

7. Животните не се рециклираат. Да не ги истребиме.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-7.jpg

8. Не е нормално насилството да биде нормално.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-8.jpg

9. 2.000 пријатели на социјалните мрежи. Сепак нема никој со кој да ги сподели самоубиствените мисли.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-9.jpg

10. Во животот има моменти кога бојата на кожата не значи ништо.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-10.jpg

11. Не куцајте додека возите.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-11.jpg

12. Втората страна на циркузот.

mokni-reklami-cija-cel-e-svetot-da-stane-poubavo-mesto-za-ziveenje-12.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
15 работи кои ќе ви го олеснат животот за помалку од 20 долари Постојат толку многу модерни дизајни и изуми кои може да ги решат вашите секојдн...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...