Хит во Јапонија: Розови тестенини како цветчиња од цреша
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


Хит во Јапонија: Розови тестенини како цветчиња од цреша

Пролетта во Јапонија ја препознаваме по розовите теписи со кои е покриена секоја можна улица и секој парк.

hit-vo-japonija-rozovi-testenini-kako-cvetcinja-od-cresa-001.jpg

Па, инспирирани од розовите убавини кои секоја година привлекуваат голем број туристи, на некој му текнало да направи паста во облик на розови црешови цветчиња.

И секако, моментално овие тестенини се хит во Јапонија.

Бојата е добиена со корен од цвекло, па произведувачите тврдат дека е апсолутно здрава.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
Бабичката која најмногу им се радува на празниците - Секоја година дома има преку 2.000 новогодишни ... Секој Божиќ, куќата на Бети Ен Џоунс и нејзиниот сопруг Кит е украсена со над 2....