Екстремно скапи работи само за оние со вишок пари
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Екстремно скапи работи само за оние со вишок пари

Маркетингот денес може да направи чудо. Дури и да не ви треба некој производ, ако прави да чувствувате дека добивате екстремен квалитет и луксуз, дефинитивно го купувате.

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-001.jpg

На пример, неколку компании решиле да направат екстремно скапи верзии од сосема обичните работи, и така да се збогатат од највисокиот слој.

Зошто да седите на обична тоалетна школка, кога може да е обложена со благородни материјали и скапоцени камчиња?

Непотребно скапи работи кои ќе ги купат само оние со вишок пари:

Златна паста за заби – 99 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-1.jpg

Тоалетна школка од карбонски влакна – 299 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-2.jpg

Слушалки обложени со 24-каратно злато и дијаманти – 638 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-3.jpg

Волнени чорапи, во лимитирана едиција од само 10 пара – 1.118 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-4.jpg

Ламба облаче – 3.360 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-5.jpg

Кујнски нож од благородни материјали – 5.415 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-6.jpg

Молив со декорации од бело злато и дијаманти – 13.400 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-7.jpg

Монопол од кожа, злато и сребро – 14.161 долар

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-8.jpg

iPhone 7 од 24-каратно злато – 25.850 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-9.jpg

Брич од метал изваден од остатоци од метеорити – 100.000 долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-10.jpg

Тоалетна хартија од чисто, 24-каратно злато – 1.5 милион долари

ekstremno-skapi-raboti-samo-za-onie-so-visok-pari-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...
10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што г...
Работи кои ги има само Јапонија, а се потребни на целиот свет На остатокот од светот му се потребни многу работи какви што ги има само во Јапо...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава