Траги од стрии трансформирани во неверојатни уметнички дела со бои на виножито
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Траги од стрии трансформирани во неверојатни уметнички дела со бои на виножито

Девојка со одлична идеја ги бои трагите од стрии на женското тело во бои на виножитото за да ја постигне нејзината цел.

devojka-gi-transformira-tragite-od-strii-vo-neverojatni-umetnichki-dela-so-boi-na-vinozhito-01.jpg

Да се прифати и сака своето тело може да биде многу тежок предизвик, а на тоа не помагаат фотографиите од жени со прекрасни тела кои немаат никакви траги, рани, стрии или други недостатоци.

Сепак оваа девојка од Барселона се обидува да го промени сето тоа и верува дека сите тела се убави и дека секоја жена треба да го сака своето.

Наместо да бара начини да ги скрие трагите од стрии на женските тела, таа сака да ги истакне на прекрасен начин.

Таа ги бои таканаречените „недостатоци“ на жените во бои на виножитото за да покаже колку се тие прекрасни.

Талентираната девојка вели дека била инспирирана од нејзините траги од стрии: „Стриите се траги кои многумина од нас ги имаме на телото. Многу години ги мразев и се обидував да најдам начин да ги елиминирам, додека не сфатив дека ако не ги прифатам нив, не се прифаќам ни себеси“.

„Да се прифати сето ова значи да ги прифатите вашите корени, историја и сѐ што има во неа и после сѐ, да се прифатите себеси. Тие се дел од нашето постоење, моменти, животи и приказни за нас.“ - продолжува таа.

Фотографиите таа ги објавува на нејзиниот Инстаграм профил и се неверојатни:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

97-годишен дедо го спасил своето село, цртајќи уметнички дела по куќит... Хуанг бил единствениот жител во селото и сакал по секоја цена да го сочува и да ...
Денес е светски на спиењето - Спални соби во кои сакаме да го „прослав... Сонот ни е неопходен на сите за квалитетен живот, а денес го одбележуваме денот ...
Корисни ситници од 2 долари и помалку, достапни на AliExpress За оние кои сакаат да купуваат ситници, AliExpress е рајот за онлајн шопинг... ...