Лекција по маркетинг: 20 кул рекламни постери
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Лекција по маркетинг: 20 кул рекламни постери

Денес многу е тешко да најдеме паметна реклама. Презаситени сме од едноличните идеи, видео спотови и илустрации кои ни го кажуваат едното исто.

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-001.jpg

Затоа, секоја чест и само пофалби за следните 20 идеи:

Постер за слушалки со кои вревата и „скандалите“ не ве допираат

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-01.jpg

Најсочната овошна гума за џвакање која сте ја пробале

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-02.jpg

Патики за вистинските атлетичари

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-03.jpg

Апчиња кои ја подобруваат дигестијата и ви помагаат да ги избегнете непријатните „состаноци“ во стомакот

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-04.jpg

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-05.jpg

Постер за антибактериски гел

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-06.jpg

Супер лепак кој им помага на предметите повторно да се обединат

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-07.jpg

Кафе и Wi-Fi – совршена комбинација за седенка

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-08.jpg

Склопете ги буквите

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-09.jpg

Патувањето почнува со вртење на клучот

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-10.jpg

McDonald’s тврди дека се е природно

lekcija-po-marketing-20-kul-reklamni-posteri-11.jpg

Продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од соништата за децата Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Дизајни со кои животот во иднина ќе биде поубав и полесен (фото) Сите имаме листа на работи кои сакаме да ги направиме за животот во иднина да ни...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава