30 фотки кои ќе ве предомислат ако не сакате тетоважи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


30 фотки кои ќе ве предомислат ако не сакате тетоважи

Тетоважите не секогаш мора да подразбираат змејови, костурски глави и голи девојки.

30-fotki-koi-ke-ve-predomislat-ako-ne-sakate-tetovazi-001.jpg

Модерните тетоважи се уметност која докажува дека човечката кожа е идеално платно за сликање.

Ви нудиме токму такви ремек дела кои ќе ви ги скршат стереотипите за тетоважите:

Мали сликички кои изгледаат како да се излезени од сликовниците кои ги обожававме како деца:

Прекрасни филмски сцени, за вистинските фанови:Би можело да ве интересира:

30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уш...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава