30 фотки кои ќе ве предомислат ако не сакате тетоважи


30 фотки кои ќе ве предомислат ако не сакате тетоважи

Тетоважите не секогаш мора да подразбираат змејови, костурски глави и голи девојки.

30-fotki-koi-ke-ve-predomislat-ako-ne-sakate-tetovazi-001.jpg

Модерните тетоважи се уметност која докажува дека човечката кожа е идеално платно за сликање.

Ви нудиме токму такви ремек дела кои ќе ви ги скршат стереотипите за тетоважите:

Мали сликички кои изгледаат како да се излезени од сликовниците кои ги обожававме како деца:

Прекрасни филмски сцени, за вистинските фанови:Би можело да ве интересира:

20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Нов уникатен дизајн на новогодишна елка за луѓето со мачки и мали дечи... Со ваквиот тип на елка повеќе нема нервози и главоболки, сепак дали е толку маги...
Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ... Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...