Мразите да пеглате? Смислен изум кој „гланца“ 12 кошули за 3 минути (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Мразите да пеглате? Смислен изум кој „гланца“ 12 кошули за 3 минути (видео)

Сите на кои им се темни кога ќе го видат насобраниот куп неиспеглана облека, конечно може да воздивнат од олеснување.

mrazite-da-peglate-smislen-izum-koj-glanca-12-kosuli-za-3-minuti-06.jpg

Чудото од пегла кое го измислиле двајца британски иноватори е наречено Effie, а може да испегла 12 парчиња облека за само 3 минути.

mrazite-da-peglate-smislen-izum-koj-glanca-12-kosuli-za-3-minuti-03.jpg

Пегла сè – маички, кошули, блузи, панталони, па дури и долна облека, за оние најпедантните.

Уредот е поврзан со мобилна апликација која ви јавува кога пеглањето е завршено.

mrazite-da-peglate-smislen-izum-koj-glanca-12-kosuli-za-3-minuti-02.jpg

Дополнително на тоа, има и мал резервоар во кој може да додадете мирис, па облеката ќе биде и уредно испеглана и мирислива.

mrazite-da-peglate-smislen-izum-koj-glanca-12-kosuli-za-3-minuti-01.jpg

Првиот Effie ќе се појави на пазарот во март 2018-та, а засега единствен проблем е цената, која изнесува 785 евра.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кутија полна со ситници – Идеален подарок за кога немате идеја што да ... Дали и вие сте од оние на кои им е најтешко кога треба да бираат подарок за неко...
Корисни ситници од 2 долари и помалку, достапни на AliExpress За оние кои сакаат да купуваат ситници, AliExpress е рајот за онлајн шопинг... ...
10 идеи како сами да дизајнирате лампиони Сигурно веќе имате премногу лампиони и не ви паѓа на ум да купувате нови сетови ...