Минималистички тетоважи за софистициран изглед
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Минималистички тетоважи за софистициран изглед

Од елементи од природата и вселената, па до домашни миленици, инспирација за тетоважа можете да пронајдете секаде.

minimalistichki-tetovazi-za-sofisticiran-izgled-01.jpg

Луѓето имаат различни ставови околу уметноста на тетовирање. Некои ѝ се воодушевуваат, некои ја мразат.

Но, оние кои се во средина и сакаат тетоважи, но не се осмелуваат на некој похрабар чекор, може да направат минималистичка тетоважа, која ќе зрачи со софистицираност.

Овие мали тетоважи ќе ви покажат дека тетовирањето е вистинска уметност:

Минимализам на природата

View this post on Instagram

🌿 . #soltattoo#솔타투

A post shared by SOL (@soltattoo) on

Тенка црна линија

View this post on Instagram

Swimming in the arm . . . . @studio.my.o.so.tis

A post shared by ᴰᴬᴴᴴ (@dahh_tattoo) on

https://www.instagram.com/p/BY4rrLFFgXt/

View this post on Instagram

#oneline #onelinetattoo

A post shared by Milton Reis (@miltonreistatuador) on

Речиси фотографија

https://www.instagram.com/p/BIpOMVjjbja/

Уште тетоважи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...