10 варијанти за празнично пакување на подароците за под елка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


10 варијанти за празнично пакување на подароците за под елка

Кога ќе ги пронајдете „совршените“ подароци за сите во кругот на семејството и пријателите, следува нова грижа – како да ги спакувате?

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-01.jpg

Украсните кесички, кутии и опаковки се прескапи за нешто што нема да потрае ни минута, а веројатно веќе следната ќе се најде во канта за отпадоци.

Затоа, ви нудиме 10 лесни и евтини варијанти кои може да ги искористите доколку сакате да ги спакувате подароците сами:

Овошје со скриено изненадување – идеално за ситните подароци

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-01.jpg

Алкохол спакуван како ананас

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-02.jpg

Црно-бели кутии со коноп и зимзелени елементи

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-03.jpg

„Машки“ спакувани подароци

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-04.jpg

Супер идеја за пакување на празничните колачиња

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-05.jpg

Зимска бајка од бела хартија и дрвца

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-06.jpg

Никој нема да погоди дека се работи за картонот од тоалет хартија

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-07.jpg

Едноставно, а ефективно пакување со само 2 украсни ленти

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-08.jpg

Колаж пакување

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-09.jpg

Топла украсна кесичка од стари џемпери, капи и ракавици

10-varijanti-za-praznicno-pakuvanje-na-podarocite-za-pod-elka-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 домаќински дизајни кои сакаме да ги најдеме спакувани под елка годи... Полека почнуваме да се подготвуваме за купување подароци за најблиските, но и да...
Спас во последна минута: Дизајни за празнични честитки кои треба само ... Ако и годинава се направивте на брзање, па купувавте подароци во 5 до 12, а до ч...
Иновација од ИКЕА - Завеси кои го прочистуваат воздухот дома Ако имате доволно зеленило во домот, воздухот ќе биде почист и посвеж за дишење....