14 најдобри дизајни на спакувани производи за 2017 година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


14 најдобри дизајни на спакувани производи за 2017 година

Pentawards е интернационален натпревар кој ги обединува најдобрите дизајни на пакувања кои ги прават дури и најсекојдневните производи необични и интересни за купувачите.

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017-godina-01.jpg

Кои беа најдобрите учесници оваа година во борбата за „Оскарот на креативноста“?

Погледнете ги дизајните кои им го заматија умот на купувачите и што значи да се има неверојатно креативен и имагинативен ум:

Круговите на шишето се показатели за количеството на врнежи во одреден месец од годината

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (3).jpg

Вкусна алтернатива на алкохолните пијалаци

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (9).jpg

Оригинални пакувања за млеко

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (2).jpg

Неверојатно стилско решение за пијалакот кој треба да се справи со гладот во кое било време од денот

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (12).jpg

Луксузно пакување на ладно цедено маслиново масло

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (15).jpg

Кутија за чевли

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (10).jpg

Чили сос со додатоци

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (13).jpg

Корицата на албумот на легендарните „Металика“

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (1).jpg

Шишиња со вода кои потсетуваат на уметнички слики

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (6).jpg

Ролни тоалетна хартија

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (14).jpg

Сладок и неверојатно колоритен дизајн на чоколади

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (8).jpg

Џамбо пакувања со тоалетна хартија од кое нема да се срамите на касата

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (11).jpg

Инвентивни пакувања на светилки

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (5).jpg

Парфимирана тоалетна вода

15-najdobri-dizajni-na-spakuvani-proizvodi-za-2017 (4).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дизајни за кои сигурно ќе кажете „каде да ги најдам?!“ Понекогаш едноставно е доволно само да видите некој предмет за да сфатите дека в...
Најдобрите фотографии од Инстаграм за 2018-та Дали и вие ги вежбате своите фотографски способности благодарение на Инстаграм? ...
Дизајни кои може да ги најдете онлајн и ќе ви го олеснат секојдневието... Колку пати се случило додека скролате низ онлајн продавниците да пронајдете рабо...