Божиќни декорации за маса кои може да ги направите сами
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Божиќни декорации за маса кои може да ги направите сами

Бадник и Божиќ се празници кои се прославуваат традиционално, на празнична трпеза, со најблиските.

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-2-001.jpg

Покрај она што ќе го послужите, важно е и да ја украсите масата за потопла атмосфера.

Па, ако сакате да направите нешто ново и поразлично од стандардно поставените салфетки и еднолични свеќници, ви предлагаме неколку идеи:

Икебаната заменете ја со аранжман од суви гранки, шишарки, лампиони и сијалички

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-01.jpg

Приборот ставете го во мали чорапчиња на Дедо Мраз

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-02.jpg

Салфетките украсете ги со зимзелено венче

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-06.jpg

Нови начини како да ги поставите салфетките

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-07.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-08.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-09.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-10.jpg

Идеи за свеќите да не бидат здодевни

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-03.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-04.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-05.jpg

Чаршавот заменете го со гранки на „гола“ маса

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-11.jpg

И овошјето може да биде украс

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-12.jpg

Послужавниците не мора да бидат полни само со храна

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-13.jpg

Доколку ви недостасуваат идеи како да ја декорирате храната, погледнете неколку ТУКА.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 „направи сам“ проекти за кои сѐ што ви е потребно е само шише од пиво Скоро сите луѓе се љубители на пиво. Во ред, добро не сите, меѓутоа голем дел. И...
Лесни и евтини - Новогодишни „направи сам“ проекти Како сами да си направите ново венче за на врата, како да дизајнирате лампион по...
18 празнични декорации кои се прават за половина час Не е тешко да се радувате на празничната еуфорија која полека нè стигнува, само ...

Најчитани неделава