Кога снаодливоста на луѓето резултира со чудни, но корисни изуми (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кога снаодливоста на луѓето резултира со чудни, но корисни изуми (фото)

Човечката генијалност нема граници и маката понекогаш може да доведе до неверојатни идеи.

koga-snaodlivosta-na-lugjeto-rezultira-so-chudni-no-korisni-izumi-foto-01.jpg

Досетливоста на луѓето достигнува ново ниво кога им е потребно решение на одреден проблем, па сами го смислуваат на начин на кој ретко кој би се сетил во нормални услови.

Некогаш од мрза, некогаш од неопходност – некои луѓе дошле до одлични решенија на одредени проблеми.

Откачени трикови и изуми на човечката генијалност:

„Мојата 3-годишна ќерка го смисли овој изум за да стигне до бонбоните на фрижидерот.“

koga-snaodlivosta-na-lugjeto-rezultira-so-chudni-no-korisni-izumi-foto-02.jpg

Како да извадите тапа ако немате отворач:

koga-snaodlivosta-na-lugjeto-rezultira-so-chudni-no-korisni-izumi-foto-03.gif

Одлично решение за миење на мрсните тави:

koga-snaodlivosta-na-lugjeto-rezultira-so-chudni-no-korisni-izumi-foto-04.gif

Кога немате сушара при рака:

koga-snaodlivosta-na-lugjeto-rezultira-so-chudni-no-korisni-izumi-foto-05.jpg

„Татко ми смисли нов начин на ладење – пренасочување на воздухот од подрумот кон куќата.“

koga-snaodlivosta-na-lugjeto-rezultira-so-chudni-no-korisni-izumi-foto-06.jpg

Ако ви е неудобно да седите на ладното седиште на шолјата, чорапите ќе ви помогнат:

koga-snaodlivosta-na-lugjeto-rezultira-so-chudni-no-korisni-izumi-foto-07.jpg

За столчињата да не го гребат подот:

koga-snaodlivosta-na-lugjeto-rezultira-so-chudni-no-korisni-izumi-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од сони... Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Идеални изуми за оние кои ништо не може да ги стопли кога е ладно Кога температурите малку ќе паднат, оние најзимурливите се соочуваат со вистинск...