Генијални идеи и решенија кои ќе посакате да постојат и кај нас
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Генијални идеи и решенија кои ќе посакате да постојат и кај нас

Во последно време сè почесто нè изненадуваат нови дизајни и идеи кои некој ги измислил како совршено решение на проблем.

genijalni-idei-i-reshenija-koi-kje-posakate-da-postojat-i-kaj-nas-01.jpg

Тие се доказ дека светот е светлосни години пред нас, а нивните создавачи се движат чекор по чекор во вистинска насока.

Благодарение на нивните идеи, на многумина животот им е поудобен, па сигурно и вие  ќе посакате барем дел од овие решенија да постојат и кај нас.

Некои можеби ги има, но со сигурност не се така добро функционални.

Погледнете дел од нив:

Мини библиотека за патниците во метро

genijalni-idei-i-reshenija-koi-kje-posakate-da-postojat-i-kaj-nas-02.jpg

Кафуле на плажа нуди бесплатно кафе за оние кои ќе соберат кофа од плажата (чиста плажа за 2 минути)

genijalni-idei-i-reshenija-koi-kje-posakate-da-postojat-i-kaj-nas-03.jpg

Мини лифт во тегла со краставички

genijalni-idei-i-reshenija-koi-kje-posakate-da-postojat-i-kaj-nas-04.jpg

Собирач за ѓубре има посебно место за да притискате со стапалото наместо да се наведнувате

genijalni-idei-i-reshenija-koi-kje-posakate-da-postojat-i-kaj-nas-05.jpg

Хотел донел разумен заклучок дека средината на сапунот никогаш не се користи, па направиле дупка за да заштедат

genijalni-idei-i-reshenija-koi-kje-posakate-da-postojat-i-kaj-nas-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Генијални идеи на кои никогаш не би се сетиле, а би ви биле од корист Благодарение на некои луѓе со креативни идеи и замисли, секојдневието со тек на ...
Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од раѓање (фото) Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...

Најчитани неделава