Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео)

Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти, светли бои, а притоа прстите нема да ви се обојат, тогаш имаме добри вести – ви требаат само неколку чашки ориз.

nova-tehnika-za-boenje-na-veligdenskite-jajca-so-boja-i-oriz-01.jpg

Најдобро е техниката да ја практикувате со светли јајца, за боите да бидат повпечатливи.

nova-tehnika-za-boenje-na-veligdenskite-jajca-so-boja-i-oriz-02.jpg

Потребно ви е:

  • Боја за јајца
  • Неколку чашки со ориз и капаче за нив

Постапката погледнете ја во видеото, а крајниот резултат ќе ве натера да ја пробате што поскоро:

nova-tehnika-za-boenje-na-veligdenskite-jajca-so-boja-i-oriz-03.jpg

nova-tehnika-za-boenje-na-veligdenskite-jajca-so-boja-i-oriz-05.jpg

nova-tehnika-za-boenje-na-veligdenskite-jajca-so-boja-i-oriz-04.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Совршена за изолација – како изгледа подземна куќа од 2 милиони долари? (фото) Ако сакате вистински да се изолирате од светот и при рака имате 2 милиони долари...
Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Производи кои никогаш не би помислиле дека ви требаат, а веднаш ќе ги посакате Колку само би била лесна работата ако имавте заштитно платно во кое се собираат ...

Најчитани неделава