Идеи за украсување на велигденската трпеза
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Идеи за украсување на велигденската трпеза

Откако ќе одберете што и како да послужите за велигденските собири, време е да се посветите на декорирањето на масата.

idei-za-ukrasuvanje-na-veligdenskata-trpeza-001.jpg

Благодарение на украсните чинии, садови полни вапцани јајца, многу свежо цвеќе и салфетки во облик на зајчиња, лесно може да создадете празнична идила за сите кои планирате да ги поканите на вашиот ручек.

Храната е секогаш повкусна, а собирите повесели кога просторот е тематски декориран:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од сони... Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од р... Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...
Шолји со дрски пораки за несаканите гости во вашиот дом (фото) Дали некому не шега би му се заканиле дека сте ставиле отров во кафето или чајот...