Нов концепт на апаратите за домаќинството - ретро дизајните се повторно во мода


Нов концепт на апаратите за домаќинството - ретро дизајните се повторно во мода

Повеќе од очигледно е дека носталгијата по изминатите декади не згаснува. Што се однесува до апаратите за домаќинството, многу од новите дизајни ја вклучуваат т.н. ретро инспирација.

Retro-dizajnite-se-povtorno-vo-moda-01.jpg

Претпоставуваме дека започна со редизајнирање на ретро фрижидерите, но денес индустријата е во полн замав масовно произведувајќи тостери, блендери, микробранови, рерни, миксери преоблечени во ново руво со оној стар домар шмек од минатото.

Одличен спој на старото и новото, блескави и исполирано со прекрасен финиш, овие апарати за домаќинството се само уште еден доказ дека луѓето во минатото навистина знаеле да дизајнираат добри парчиња.

Погледнете ги ретро дизајните кои повторно се враќаат во мода:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како сами да ја направите Божиќната трпеза беспрекорна? (фото) Божиќниот ручек или вечера секоја година е причина да седнете и наздравите со на...
Volkswagen комбе во реална големина со ретро ентериер направено од 400.000 LEGO коцки (фото) На двајца сертифицирани LEGO создавачи им биле потребни 6 неделни да создадат ре...
Пред своето време: 5 воскреснати ретро дизајни од Данска кои се повторно во мода Неодамна во Копенхаген се одржа манифестацијата „3 дена дизајн“ каде што многу б...

Најчитани неделава