Тренд тетоважи кои се протегаат низ цел ‘рбет (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Тренд тетоважи кои се протегаат низ цел ‘рбет (фото)

Некои сакаат да ја донесат природата на своето тело, додека други да бидат обвиени во мистерија со некој симболичен симбол на себе, какви сте вие?

interesni-idei-za-tetovazi-na-rbetot-foto-01.jpg

Во последно време сè повеќе луѓе ставаат тетоважи на своето тело, а оние најхрабрите се одлучуваат и за тетоважа на ‘рбетот.

Масивна или дискретна, со цветни мотиви, мотиви од вселената или пак со некоја симболична реченица, каква тетоважа би избрале вие?

Идеи за тетоважи на ‘рбетот:

Извор

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уш...

Најчитани неделава