Некои дизајнери едноставно не ја заслужуваат професијата (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Некои дизајнери едноставно не ја заслужуваат професијата (фото)

Многу често им се восхитуваме на креативните дела на дизајнерите и на нивната инспирација.

valkan-efekt-mravki-na-masa-nekoi-dizajneri-ednostavno-ne-ja-zasluzhuvaat-profesijata-foto-01 (1).jpg

Огромен број од нивните дизајни се неопходни и функционални, кои во одредени моменти ги гледаме како спас.

Но, многупати сме биле и сведоци на нивната невнимателност, непромисленост и некреативност, независно дали се работи за внатрешен дизајн, моден дизајн или најобичен дизајн на некој предмет.

Токму такви се овие фотки кои се доказ дека некои дизајнери не ја заслужуваат професијата и потребен им е одмор:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дизајнери на кои креативноста им оди во насока за комфор на жените (фото) Некои дизајнери на прво место го ставаат комфорот на жените и веројатно тоа им е...
Урбани дизајни кои може да најдат примена во секој град (фото) Многу луѓе сакаат поголемиот дел од времето да го поминат на отворено, наместо д...
Дизајни со кои животот во иднина ќе биде поубав и полесен (фото) Сите имаме листа на работи кои сакаме да ги направиме за животот во иднина да ни...

Најчитани неделава