Генијални логоа чии дизајни не се толку едноставни како што личат на прв поглед (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Генијални логоа чии дизајни не се толку едноставни како што личат на прв поглед (фото)

Да се дизајнира лого кое ќе биде примамливо визуелно, а плус ќе доловува некоја интересна поента може да биде вистински предизвик.

genijalni-logoa-chii-dizajni-ne-se-tolku-ednostavni-kako-shto-lichat-na-prv-pogled-foto-01.jpg

Лесно е кога логото за ресторан ќе биде виљушка, но да се направи лого за урбан ресторан како виљушка со облик на високи згради, е вистинска уметност.

Некои дизајнери едноставно добро си ја знаат работа и успеваат да фасцинираат со своите дела кои имаат дупло значење.

Погледнете некои од најдобрите логоа и обидете се да ја пронајдете смислата:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Дизајни за кои сигурно ќе кажете „каде да ги најдам?!“ Понекогаш едноставно е доволно само да видите некој предмет за да сфатите дека в...
Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од р... Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...