10 кул изуми што ќе ни го олеснат животот


10 кул изуми што ќе ни го олеснат животот

Верувале или не, сега можете да носите иста јакна во текот на целата година, таа зависно од годишното време ќе ве грее/лади.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-01.jpg

Некои работи за кои сонувавте, сега постојат.

Кул изуми што ќе ни го олеснат животот:

Јакна со посебен механизам за сите сезони - ве лади во лето, а во зима слободно може да шетате со неа на Сибир.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-02.jpg

Семафор за тие што се навикнати да поминуваат улица гледајќи во телефоните.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-03.jpg

Маса со вграден полнач за телефон.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-04.jpg

Справа за сушење чадори.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-05.jpg

Чевли кои ја менуваат бојата на сонце.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-06.jpg

Телевизор кој се прилагодува на ентериерот на собата.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-07.jpg

Батерии со кабелче за полнење.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-08.jpg

Тобоган за деца во аеродромска чекална.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-09.jpg

Столица во лифт, која може да се користи како тоалет ако се заглави лифтот.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-10.jpg

Леќи со телескопско зголемување со кои може да ја гледате површината на месечината без телескоп.

10-kul-izumi-shto-kje-ni-go-olesnat-zhivotot-11.jpg

Прочитајте и 6 изуми што ќе ни ја олеснат иднината!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 кул изуми што ќе ги посакате веднаш „Порачав велосипед, но од компанијата го спакувале со ознака телевизор за достав...
6 кул изуми на луѓе што ќе ви го олеснат животот Врзете го џебот на шорцевите со ластиче одвнатре за да се осигурате дека при спо...
Кул дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед Имагинацијата на вистински професионалните дизајнери не знае за граници, а овие ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg