Креативни дизајни на мултифункционален мебел идеални за решавање на просторот во мал стан


Креативни дизајни на мултифункционален мебел идеални за решавање на просторот во мал стан

Во последно време, многу популарен тренд во уредувањето на домовите е мултифункционалниот мебел.

kreativni-dizajni-na-multifunkcionalen-mebel-idealni-za-reshavanje-na-prostorot-vo-mal-stan-01.jpg

Со тоа што не сите имаат голем простор, мебелот кој има повеќе функционалности и од маса се претвора во кревет и слично, зема голем замав.

Сите сакаат да имаат нешто модерно во домот, а ваквиот мебел е идеален за да можат да внесатшто ќе посакаат, а притоа да заштедат на простор.

Голема маса за ручек што се претвора во мала кафе масичка, или полици преку ден, а навечер кревет – погледнете некои од најдобрите дизајни на мебел.

Дизајнерите некогаш навистина знаат да се надминат со идеите и функционалноста на крајниот производ, па ако сте во потрага по мебел за уредување, овие дизајни може да ви бидат од голема корист:

Сè во едно – полици, кревет, полици за покрај кревет

Голема трпезариска маса која се претвора во ниска кафе масичка

Полица која го менува својот облик

Маса и столчиња закачени на ѕид како слика

Кауч што се трансформира

Софа која се претвора во кревети на спрат за 10 секунди

Фотелја која се превора во кревет

View this post on Instagram

#convertiblefurniture is the #best !! #furniture

A post shared by The Anant Group (@theanantgroup) on

Вграден кревет со синхронизирано спуштање на полици како држачи

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Иногда приятно посмотреть на фоторамку, вазочку достать быстро с полки книжку, журнал, телефон, кружку или другие маленькие вещи. Такие задачи поможет решить шкаф кровать с системой синхронного опускания полок. #МеТра #мебельназаказ #мебельМосква #шкафкроватьдиван #шкафкровать #мебельтрансформер #встроеннаякроватьдиван #невидимаякроватьдиван #скрытаякроватьдиван #откиднаякроватьдиван #подъемнаякроватьдиван #Wallbedsofa #MurphyBed #Hiddenbed #BEDAWAY #Invisiblebed #nextbed #ŁóżkoWSzafie #ConvertibleFurniture #WallBed #полки #большеполок #книгивпереди #удобныеполки #полкиснаружи #использоватьумнее #умноерешение #умнаямебель

A post shared by Метра (@mebeltransformermetra) on

Правилно користење на просторот под скалите

Шкаф кој по потреба се претвора во работилница

Функционални потпирачи на кауч кои се претвораат во седиште плус

За оние кои сакаат гардеробер но немаат многу простор

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Lovely shoes boxes 😍Yess or No?? 🙋🏼‍♀️نمونه جاکفشی بزرگ و جادار👠👡👢 و همچنین رگال و رخت آویز چرخشی. . . 😊بنظرم یه همچین جاکفشی اگر کنار کمد دیواری یا رخت آویز قسمت ورودی خانه تعبیه بشه خیلی عالی هست ،که البته برای اینکه چرخشی کامل باشه باید در گوشه باشه ،هم کلی کفش جا میشه و هم گذاشتن و برداشتن کفشها راحت هست. 👌البته اگر کنار دیوار بخواهیم درست کنیم و خیلی فضا برای چرخش نباشه میتونیم ریلی بذاریم مثل اون کابینت ادویه که پستش رو گذاشته بودم ،ریلش بیاد بیرون بچرخه و دوباره برگرده سرجاش😍👡👠👢 . . . . #ناکسی_دیزاین #چیدمان_منزل #طراحی_داخلی #دیزاین #دکوراسیون #مشاوره_دکوراسیون #مشاوره_آنلاین_دکوراسیون #معماری_داخلی #خانه_مدرن #معماری #مبلمان #مبلمان_لاکچری #رگال_لباس #رگال #جاکفشی #naxidesign #interiordesign #designer #furnituredesign #homeideas #decoration #inspiration #luxuryfurniture #creativ #home_sweet_home #modernhome #Rigga #clothesrack #shoesboxes

A post shared by 🔘Naxi Interior design & Decor (@naxi_official) on

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеални изуми за оние кои ништо не може да ги стопли кога е ладно Кога температурите малку ќе паднат, оние најзимурливите се соочуваат со вистинск...
Дизајни за кои сигурно ќе кажете „каде да ги најдам?!“ Понекогаш едноставно е доволно само да видите некој предмет за да сфатите дека в...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...