Ретките „сиромашни“ елки стануваат тренд во новогодишното украсување (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ретките „сиромашни“ елки стануваат тренд во новогодишното украсување (фото)

Ако до лани баравте бујни гранки, внимателно гледавте новогодишната елка да има раскошни иглички по гранките, оваа година изгледа сите го прават спротивното.

retkite-siromasni-elki-stanuvaat-trend-vo-novogodisnoto-ukrasuvanje-001.jpg

Оваа сезона во тренд ќе бидат ретките, сиромашни елки, кои со години важеа за непривлечни и сите ги избегнуваа.

Веќе се хит по социјалните мрежи, а на Instagram и Pinterest многумина се пофалија како ги украсиле овие навидум „жални“ дрвца.

И не делуваат воопшто жално и сиромашно, кога ќе им додадете сијалички и лампиони:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе... Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...
Нов уникатен дизајн на новогодишна елка за луѓето со мачки и мали дечи... Со ваквиот тип на елка повеќе нема нервози и главоболки, сепак дали е толку маги...
Генијални идеи како со тетоважа да ги покриете лузните и белезите од р... Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има...