Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото)

Како најбрзо да го претворите домот во зимска бајка? Бели, снежни декорации во секое ќоше!

idei-za-beli-snezni-novogodisni-dekoracii-od-pinterest-001.jpg

Иако по навика новогодишните празници се синоним за шаренило од бои и светки, сепак белиот минимализам знае да биде магичен.

Белата боја одлично одговара со зеленилото на елката, како и со металик нијансите на сребрена, златна и розово злато.

Лажниот снег е секогаш добредојден, исто како и декорациите инспирирани од снегулките.

Ова се само мал дел од најубавите бели, снежни декорации кои периодов владеат на Pinterest:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од сони... Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново нив... Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...