Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото)


Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото)

Како најбрзо да го претворите домот во зимска бајка? Бели, снежни декорации во секое ќоше!

idei-za-beli-snezni-novogodisni-dekoracii-od-pinterest-001.jpg

Иако по навика новогодишните празници се синоним за шаренило од бои и светки, сепак белиот минимализам знае да биде магичен.

Белата боја одлично одговара со зеленилото на елката, како и со металик нијансите на сребрена, златна и розово злато.

Лажниот снег е секогаш добредојден, исто како и декорациите инспирирани од снегулките.

Ова се само мал дел од најубавите бели, снежни декорации кои периодов владеат на Pinterest:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Идеи за едноставни маски во последен момент за 1-ви април Ако сте од оние кои се љубители на маскенбал, тогаш веројатно веќе одамна сте ја...
Тренд тетоважи кои се протегаат низ цел ‘рбет (фото) Некои сакаат да ја донесат природата на своето тело, додека други да бидат обвие...