Како да внесете празнична магија во секоја соба од домот?


Како да внесете празнична магија во секоја соба од домот?

Оние кои уживаат во новогодишната магија, не сопираат со постојано украсување и внесување на празнична атмосфера во секој дел од домот или канцеларијата.

kako-da-vnesete-praznichna-magija-vo-sekoja-soba-od-domot-01.jpg

Иако многумина се навикнати да украсуваат само во дневната соба во одредено катче, тоа не значи дека не може да внесете празнична магија низ целиот дом.

Постојат начини како да украсите и во спалната соба, кујната, па дури и во бањата да се чувствувате пријатно и топло.

Следниве фотки ќе ве инспирираат како да внесете новогодишна магија во секоја соба:

Кујна

kako-da-vnesete-praznichna-magija-vo-sekoja-soba-od-domot-02.jpg

Спална

kako-da-vnesete-praznichna-magija-vo-sekoja-soba-od-domot-03.jpg

Бања

kako-da-vnesete-praznichna-magija-vo-sekoja-soba-od-domot-04.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бар во вид на трезор, избор на меки и тврди перници: Хотели кои мислат... Многу хотели низ светот се обидуваат да одржат високо ниво и да ги задоволат гос...
Нов уникатен дизајн на новогодишна елка за луѓето со мачки и мали дечи... Со ваквиот тип на елка повеќе нема нервози и главоболки, сепак дали е толку маги...
15 хорор сцени во хотелски соби Кога погледот од хотелската ќе ве разочара, а сцената во тоалетот ќе ве остави п...