Како сами да ја направите Божиќната трпеза беспрекорна? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како сами да ја направите Божиќната трпеза беспрекорна? (фото)

Божиќниот ручек или вечера секоја година е причина да седнете и наздравите со најблиските, прославувајќи го Христовото раѓање и покажувајќи се во најдобро светло како домаќини.

kako-sami-da-ja-napravite-boziknata-trpeza-besprekorna-foto-01.jpg

Па, ако и оваа година вам ви припадна честа да спремите вкусни специјалитети и да ги пречекате гостите со полна трпеза, веруваме дека сакате таа да биде беспрекорна.

Како да го изведете тоа сами?

Започнете од ситниците. Превиткајте ги салветките во необични форми, поставете ги имињата на гостите во чинијата, декорирајте ја масата со свеќи и зеленило, направете аранжмани во стаклени теглички...

На идеите им нема крај, ваше е да ги одберете оние кои ви се најлесни и најизводливи:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 лампиони кои може да ги направите за 5 минути Дали сте од оние кои секоја година докупуваат нови и нови лампиони и украси за е...
Какво значење има бојата на новогодишната елка? Дали и оваа година се одлучивте за традиционалната зелена боја или сепак, во ваш...
За „испив само една чаша“ секогаш да биде вистина - Чаша за вино која се навртува на шишето Си купивте шише од омиленото вино но едноставно се чувствувате премногу незгодно...

Најчитани неделава