Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-дела

За заедничко поминато и време, но со личен простор истовремено

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-07.jpg

Посебен дел за сос за помфритот да не се натопи

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-08.jpg

Мултифункционална када за топла купка во природа

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-09.jpg

Моркови со чудни форми во Австралија за да се намали фрлањето вишок храна

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-10.jpg

Маски за спиење со познати уметнички дела

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-11.jpg

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Од домот на баба и дедо: 15 ретро работи, кои ни го враќаат мирисот на минатото Од грамофон, кој со задоволство и сега би си го ставиле дома, па до прибори со л...
12 фото-докази дека не секој треба да биде дизајнер Автоматски сад за сапун што не е водоотпорен, тепих во тоалет, поткрената шахта ...
37-годишна Американка создава торти кои се граничат со реалноста – заработува милиони долари по „шеќ... Натали Сајдсерф е тип на жена која има многу уникатен талент кој повеќето од нас...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg