Зад сцената: Како се создаваат совршени Инстаграм фотки?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Зад сцената: Како се создаваат совршени Инстаграм фотки?

Доколку кога ги гледате совршените Инстаграм фотки, посакувате и вие да имате исти такви, верувајте дека не е воопшто лесно да се постигне тоа.

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-01.jpg

Не е доволно само да имате добар фокус и светлина, мора да имате и добра позадина, да знаете од кој агол е најдобро да фотографирате и како да направите некои интересни ефекти уште при фотографирањето.

Секако, добрата опрема е исто така важен фактор, но често истиот ефект може да го постигнете и со добра камера од телефон, дококу имате малку повеќе искуство и обрнете внимание на сите детали.

Па, ако сакате да интересирате што се случува „зад сцена“ при снимањето на совршени и кул фотки, сега имате можност да видите.

Како изгледа фотографирањето и кој е крајниот резултат, низ објективот на фотографот Brandon Wulfel:

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-02.jpg

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-03.jpg

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-04.jpg

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-05.jpg

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-06.jpg

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-07.jpg

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-08.jpg

zad-scenata-kako-se-sozdavaat-sovrsheni-instagram-fotki-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

19 совршени изуми за зимурливите и вечно смрзнатите (фото) Од топол маус пад до шолја со грејач оддолу, овие изуми ќе направат полесно да ј...
Шолји со дрски пораки за несаканите гости во вашиот дом (фото) Дали некому не шега би му се заканиле дека сте ставиле отров во кафето или чајот...
Генијални додатоци и дизајни со кои работата во кујна е задоволство Секој ден се измислува по нешто ново за да се олесни готвењето и општо работата ...

Најчитани неделава