Денес е светски на спиењето - Спални соби во кои сакаме да го „прославиме“


Денес е светски на спиењето - Спални соби во кои сакаме да го „прославиме“

Сонот ни е неопходен на сите за квалитетен живот, а денес го одбележуваме денот на спиењето со најубавите спални соби и кревети во кои би посакале да се наспиете.

denes-e-svetski-den-na-spienjeto-najubavite-spalni-vo-koi-kje-sakate-da-se-naspiete-foto-01.jpg

На 15-ти март 2019-та се одбележува светскиот ден на сонот, кој покрај тоа што е „славење“ на сонот, исто така претставува и повик за преземање иницијатива околу важните прашања за сонот и проблемите со кои луѓето со нарушен сон се соочуваат, како и за целокупно подигање на свеста за неговото значење.

Ова е ден кога сите оние кои обожаваат спиење, можат оправдано да го поминат цел ден во кревет, без никој да им замери и да ги нарече мрзливи.

А, за квалитетен сон, потребна е соодветна атмосфера, па има ли нешто подобро од тоа да заспиете во спална опколена со природа каде никој и ништо нема да ви пречи?

Во продолжение ве инспирираме со фотки од најубавите спални со кревети во кои ќе посакате да го одбележите овој ден со квалитетен сон.

Спални соби во кои ќе сакате да го „прославите“ овој ден:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да ja уредите собата за вашето дете ако не го знаете полот? Планирате да уредувате соба за вашето дете кое го очекувате, но сѐ уште не го зн...
15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...
Кутија полна со ситници – Идеален подарок за кога немате идеја што да купите (фото) Дали и вие сте од оние на кои им е најтешко кога треба да бираат подарок за неко...

Најчитани неделава