Денес е светски на спиењето - Спални соби во кои сакаме да го „прославиме“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


Денес е светски на спиењето - Спални соби во кои сакаме да го „прославиме“

Сонот ни е неопходен на сите за квалитетен живот, а денес го одбележуваме денот на спиењето со најубавите спални соби и кревети во кои би посакале да се наспиете.

denes-e-svetski-den-na-spienjeto-najubavite-spalni-vo-koi-kje-sakate-da-se-naspiete-foto-01.jpg

На 15-ти март 2019-та се одбележува светскиот ден на сонот, кој покрај тоа што е „славење“ на сонот, исто така претставува и повик за преземање иницијатива околу важните прашања за сонот и проблемите со кои луѓето со нарушен сон се соочуваат, како и за целокупно подигање на свеста за неговото значење.

Ова е ден кога сите оние кои обожаваат спиење, можат оправдано да го поминат цел ден во кревет, без никој да им замери и да ги нарече мрзливи.

А, за квалитетен сон, потребна е соодветна атмосфера, па има ли нешто подобро од тоа да заспиете во спална опколена со природа каде никој и ништо нема да ви пречи?

Во продолжение ве инспирираме со фотки од најубавите спални со кревети во кои ќе посакате да го одбележите овој ден со квалитетен сон.

Спални соби во кои ќе сакате да го „прославите“ овој ден:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кутија полна со ситници – Идеален подарок за кога немате идеја што да ... Дали и вие сте од оние на кои им е најтешко кога треба да бираат подарок за неко...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе... Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...