Белгиски куќи со чуден дизајн (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Белгиски куќи со чуден дизајн (фото)

Ако тоа е домот од нивните соништа Белгијците ќе го направат, без разлика колку чудно и неприродно им изгледа тој на другите.

belgiski-kukji-so-chuden-dizajn-foto-01.jpg

Благодарение на креативноста на архитектите во Белгија постојат некои од најчудните куќи на светот.

Белгијците како да сакаат да одат против природниот тек на работите и тоа на дело го прикажуваат во архитектурата.

Либерални се и не почитуваат правила при дизајнот, па нивните домови навистина привлекуваат внимание.

Дел од чудните белгиски куќи:

Извор

Би можело да ве интересира:

Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе (фото) Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...
97-годишен дедо го спасил своето село, цртајќи уметнички дела по куќите Хуанг бил единствениот жител во селото и сакал по секоја цена да го сочува и да ...