(Пред)велигденски декорации за на маса со цвеќиња (фото)


(Пред)велигденски декорации за на маса со цвеќиња (фото)

Свежи цвеќиња и велигденски декорации – има ли подобра комбинација за украсување на масата во домот?

pred-veligdenski-dekoracii-za-na-masa-so-cvekjinja-foto-01.jpg

Нема поубав начин да внесете пролет во домот од тоа да го наполните со свежи цвеќиња во прекрасни, впечатливи бои.

Но, ако сакате да внесете и велигденски дух, тогаш може да направите комбинација од цвеќиња, јајца, зајчиња, моркови и други велигденски декорации.

Наместо да ги ставите цвеќињата во обична вазна со вода, декорирајте ја истата со велигденски декорации, или пак обичната вазна ставете ја во послужавник и декорирајте со уште неколку велигденски елементи.

Постојат уште многу други начини како да ги декорирате стаклените вазни и да направите велигденска декорација со свежо цвеќе за на маса.

pred-veligdenski-dekoracii-za-na-masa-so-cvekjinja-foto-2.jpg

Идеи како да внесете велигденски дух во домот со цвеќиња:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Белгиски куќи со чуден дизајн (фото) Ако тоа е домот од нивните соништа Белгијците ќе го направат, без разлика колку ...
Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...