Оригинална, евтина идеја: Велигденска корпа од макарони
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


Оригинална, евтина идеја: Велигденска корпа од макарони

Ако барате велигденски проект за со вашите дечиња, кој нема да биде премногу скап и премногу тежок, искористете ја оваа идеја.

originalna-evtina-ideja-veligdenska-korpa-od-makaroni-01.jpg

Корпата во форма на јајце се прави од ситни макарони, кои се лепат врз еден обичен балон.

originalna-evtina-ideja-veligdenska-korpa-od-makaroni-02.jpg

Целата постапка погледнете ја во видеото, а декорациите, боите и додатоците секако може да варираат.

originalna-evtina-ideja-veligdenska-korpa-od-makaroni-03.jpg

originalna-evtina-ideja-veligdenska-korpa-od-makaroni-04.jpg

Вашиот нов велигденски „направи сам“ проект изгледа полесно од било кога:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

(Пред)велигденски декорации за на маса со цвеќиња (фото) Свежи цвеќиња и велигденски декорации – има ли подобра комбинација за украсување...
10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Шолји со дрски пораки за несаканите гости во вашиот дом (фото) Дали некому не шега би му се заканиле дека сте ставиле отров во кафето или чајот...