Кино во Швајцарија ги замени црвените седишта со дупли кревети (фото)


Кино во Швајцарија ги замени црвените седишта со дупли кревети (фото)

Колку пати досега сте сонувале за кино со кревет, наместо обични столчиња? Во Швајцарија сега сонот се остварува.

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-001.jpg

Од неодамна се отвори сала таканаречена ВИП спална соба со филмско платно, каде на располагање има 11 споени кревети со прекривки и перници.

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-01.jpg

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-02.jpg

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-03.jpg

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-04.jpg

ВИП билет чини нешто над 40 евра и во него се вклучени храна и пијалаци, додека обичен билет чини 17 евра. Со купувањето на ВИП билет исто така, нема потреба да чекате ред за грицки и пијалаци, туку само да одберете што сакате.

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-05.jpg

Pathé Schweiz киното нуди и ВИП искуство во друга сала, со спуштени двоседи пернички.

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-06.jpg

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-07.jpg

Исто така има и детски дел каде седиштата се заменети со меки вреќи, тобоган и базен од пластични топчиња.

kino-vo-svajcarija-gi-zameni-crvenite-sedista-so-dupli-kreveti-08.jpg

Киното беше отворено на 9-ти мај годинава.

M. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ... Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...
Паметни реклами кои нè молат да не си го трошиме животот залудно Рекламите во продолжение, преку само една слика и слоган, имаат за цел да нè осв...