19 тетоважи што на тату артистите им е смачено да ги прават
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


19 тетоважи што на тату артистите им е смачено да ги прават

Неодамна, еден корисник на Редит го поставил прашањето: „Тату артисти, кои се делата што веќе ви е смачено да ги правите?“ 

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-01.jpg

Во продолжение можете да ги погледнете нивните одговори:

Големи мачки со круни

„Главниот артист во мојата работилница навистина ги мрази големите мачки (особено лавовите) што носат круна. Во околу еден месец, тој направи 5 реалистични лавови со круна на момци што сакаа да се чувствуваат како кралеви. Почнав учтиво да ги одбивам кога луѓето прашуваат за нив.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-02.jpg

Сидро, најчесто со зборовите „Не тони“

„И кога ќе ги прашам што значи, секогаш ми одговараат 'Симболизира дека ништо не може да ме држи долу.'“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-03.jpg

Шуми околу рацете на луѓето

„Мојот тату артист ми кажа дека повеќе не тетовира шуми околу рацете луѓето.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-04.jpg

Тетоважи со хемија

„Имам неколку тетоважи со хемија и мојот артист прокоментира за девојки што си тетовираат допамин, серотонин и окситоцин заедно со зборот 'Среќа'. Изгледа дека сум претерала.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-05.jpg

Целата библија

„Воопшто не сум религиозен, но мислам дека досега ја имам истетовирано целата библија.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-06.jpg

Палми

„Мојата локална работилница на Карибите брои колку пати тетовираат палми на глуждовите на девојки.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-07.jpg

Џебни часовници опкружени со рози

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-08.jpg

Баркодови

„Мојот пријател толку се измори од тетовирање баркодови на врат, што направи игра и користи смешни продукти за референци. Па ако муштеријата ја скенира тетоважата, ќе види дека баркодот е за продукти за хигиена, пире и слично.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-20.jpg

Координати

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-09.jpg

Контурите на Пајкс Пик

„Отидов кај еден тату артист во Колорадо. Ме праша што сакам да тетовирам и кога му реков контури, ми се извини и ми рече дека ако треба уште еднаш да ги тетовира контурите на Пајкс Пик ќе полуди.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-10.jpg

Уште 9 тетоважи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
20 везени тетоважи - изгледаат покул отколку што звучат Оние кои се вљубени во уметноста која ја создаваат иглите натопени во мастило, с...
Кул татко си ги тетовира цртежите од својот син Кул традицијата на овој татко прави тој на своите раце да го има исцртано детств...