19 тетоважи што на тату артистите им е смачено да ги прават
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


19 тетоважи што на тату артистите им е смачено да ги прават

Неодамна, еден корисник на Редит го поставил прашањето: „Тату артисти, кои се делата што веќе ви е смачено да ги правите?“ 

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-01.jpg

Во продолжение можете да ги погледнете нивните одговори:

Големи мачки со круни

„Главниот артист во мојата работилница навистина ги мрази големите мачки (особено лавовите) што носат круна. Во околу еден месец, тој направи 5 реалистични лавови со круна на момци што сакаа да се чувствуваат како кралеви. Почнав учтиво да ги одбивам кога луѓето прашуваат за нив.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-02.jpg

Сидро, најчесто со зборовите „Не тони“

„И кога ќе ги прашам што значи, секогаш ми одговараат 'Симболизира дека ништо не може да ме држи долу.'“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-03.jpg

Шуми околу рацете на луѓето

„Мојот тату артист ми кажа дека повеќе не тетовира шуми околу рацете луѓето.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-04.jpg

Тетоважи со хемија

„Имам неколку тетоважи со хемија и мојот артист прокоментира за девојки што си тетовираат допамин, серотонин и окситоцин заедно со зборот 'Среќа'. Изгледа дека сум претерала.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-05.jpg

Целата библија

„Воопшто не сум религиозен, но мислам дека досега ја имам истетовирано целата библија.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-06.jpg

Палми

„Мојата локална работилница на Карибите брои колку пати тетовираат палми на глуждовите на девојки.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-07.jpg

Џебни часовници опкружени со рози

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-08.jpg

Баркодови

„Мојот пријател толку се измори од тетовирање баркодови на врат, што направи игра и користи смешни продукти за референци. Па ако муштеријата ја скенира тетоважата, ќе види дека баркодот е за продукти за хигиена, пире и слично.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-20.jpg

Координати

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-09.jpg

Контурите на Пајкс Пик

„Отидов кај еден тату артист во Колорадо. Ме праша што сакам да тетовирам и кога му реков контури, ми се извини и ми рече дека ако треба уште еднаш да ги тетовира контурите на Пајкс Пик ќе полуди.“

19-tetovazhi-shto-na-tatu-artistite-im-e-smacheno-da-gi-pravat-10.jpg

Уште 9 тетоважи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уш...

Спонзорирани линкови: