11 докази дека сè уште можеме да ја спасиме планетата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


11 докази дека сè уште можеме да ја спасиме планетата

Измислено е силиконско стапче за чистење уши, што се користи повеќе пати, како и садови од тиква.

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-01.jpg

Нема потреба да кажеме дека планетата се дави во ѓубрето од луѓето.

За среќа, многу луѓе почнаа да работат на спасување на еко системот.

Докази дека сè уште можеме да ја спасиме планетата:

Садови од тиква

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-02.jpg

Детски играчки од биоразградлива пластика

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-03.jpg

Столчиња од ќерамиди

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-04.jpg

Силиконско стапче за чистење уши, што се користи повеќе пати

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-05.jpg

Машина за продажба на свежа салата

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-06.jpg

Еко жилет на кој му ги менувате само сечилата

11-dokazi-deka-se-ushte-mozheme-da-ja-spasime-planetata-07.jpg

Уште 5 изуми на следната страна...Би можело да ве интересира:

14 работи од Али Експрес кои ќе ни помогнат да ја спасиме планетата Дали имате чувство дека создаваме премногу отпад? Што правиме во врска со тоа?&n...
Дизајни од иднината поради кои ќе мислите дека живеете во 4019-та година Светот се менува и напредува брзо, па слободно можеме да кажеме дека овие дизајн...
Дизајни кои се на граница помеѓу генијални и непотребни Креативноста не познава граници, но затоа постојат дизајни кои никако не можеме ...