Дизајни од иднината поради кои ќе мислите дека живеете во 4019-та година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Дизајни од иднината поради кои ќе мислите дека живеете во 4019-та година

Светот се менува и напредува брзо, па слободно можеме да кажеме дека овие дизајни се како излезени од иднината.

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-001.jpg

Некои користат напредна технологија, други имаат футуристички дизајн, но сите ќе ве натераат да се чувствувате како да живеете во 4019-та година.

Дизајни кои со добра причина го носат епитетот футуристички:

Када со специјален додаток кој прави да се чувствувате како да сте во природа

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-01.jpg

Осветлени стаклени скали

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-02.jpg

Лебдечко работно биро

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-03.jpg

Кујна која се спојува со природата

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-04.jpg

Преносна тастатура

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-05.jpg

Столчиња како чаша црно вино

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-06.jpg

Гарнитура која се трансформира во што и да посакате

Шанк-маса со осветлено дрво

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-07.jpg

Хипнотизирачки часовник

Улична клупа од иднината

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-08.jpg

Саксии кои лебдат

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-09.jpg

Вграден држач за велосипед

dizajni-od-idninata-poradi-koi-ke-mislite-deka-ziveete-vo-4019-godina-10.jpg

Маса на која гравитацијата не ѝ може ништо

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дизајни за кои сигурно ќе кажете „каде да ги најдам?!“ Понекогаш едноставно е доволно само да видите некој предмет за да сфатите дека в...
Футуристички изуми кои покажуваат колку светлосни години е светот пред нас Секојдневно, девелоперите и дизајнерите го вложуваат својот труд во работата, со...
13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава