Made in Yugoslavia – лек за носталгијата по старите времиња и ретро дизајни (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Made in Yugoslavia – лек за носталгијата по старите времиња и ретро дизајни (фото)

„Фино одбрана колекција на винтиџ богатства од поранешна Југославија“. Ова е официјалниот опис на неверојатниот Инстаграм профил кој на едно место ги обединува предметите кои во некои минати времиња ги имавме по домовите, а голема е веројатно сè уште да ви се наоѓа некој по дома.

Made-in-Yugoslavia-01.jpg

Ретро телефоните од Iskra, лончиња и тенџериња од Emo Celje, познатите лустери на Meblo и уште многу други предмети и апарати кои несомнено ќе ја разбудат носталгијата во вас и ќе ве потсетат на минатите времиња.

Можете ли да препознаете што имавте порано дома? Телефонот и фенот несомнено се кријат некаде, доколку побарате подобро…

Погледнете ги фото доказите за неверојатната Ју-надмоќ и визија во поглед на дизајнот:

https://www.instagram.com/p/B2ujcl9JmuC/

https://www.instagram.com/p/B2it_sIJsOT/

https://www.instagram.com/p/B2On0jdpk4j/

https://www.instagram.com/p/B2GLGz1Jpk-/

https://www.instagram.com/p/B2DogEqJeUI/

https://www.instagram.com/p/B153naApjHc/

https://www.instagram.com/p/B13-bbNJ5ta/

https://www.instagram.com/p/B1nan5opJpr/

https://www.instagram.com/p/B1i3CGGpc78/

https://www.instagram.com/p/B1A_yhuJ_1d/

https://www.instagram.com/p/B0vmkHHJqiE/

https://www.instagram.com/p/B0Sjw3ZJhJ1/

https://www.instagram.com/p/BzfdHfHJfq9/

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...
Совршена за изолација – како изгледа подземна куќа од 2 милиони долари? (фото) Ако сакате вистински да се изолирате од светот и при рака имате 2 милиони долари...
Одлични изуми за сите кои се зимурливи и вечно смрзнати (фото) Сите имаме барем едно другарче на кое секогаш му е ладно, без оглед на температу...

Најчитани неделава