Израелски илустрации кои зборуваат погласно од најмоќните зборови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Израелски илустрации кои зборуваат погласно од најмоќните зборови

Јувал Робичек е артист од Израел, кој дефинитивно знае како да ги претстави нештата што се присутни во нашето секојдневие.

ilustracii-od-izraelski-artist-koi-zboruvaat-poglasno-od-zborovi-01.jpg

Во неговите илустрации се прикажани работи кои повеќето од нас не знаат како да ги искажат, па секоја илустрација има длабоко значење.

На неговите илустрации нема зборови, но паметно вметнатите детали кажуваат многу.

Instagram профилот на Јувал веќе има над 20.000 следбеници, а кога ќе ги земете предвид неговите дела, сигурно заслужува поголема популарност.

Уживајте во неговите мали ремек-дела:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

19 тетоважи што на тату артистите им е смачено да ги прават Неодамна, еден корисник на Редит го поставил прашањето: „Тату артисти, кои се де...
Дизајни за кои сигурно ќе кажете „каде да ги најдам?!“ Понекогаш едноставно е доволно само да видите некој предмет за да сфатите дека в...
6 изуми кои ќе ни ја олеснат иднината Одењето на стоматолог повеќе нема да ви биде еднакво на хорор филм, плус, можеби...

Спонзорирани линкови: