Изуми за кои дизајнерите не си ја штеделе фантазијата и креативноста
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020


Изуми за кои дизајнерите не си ја штеделе фантазијата и креативноста

Кога некои луѓе не се задоволни од некој продукт, се обидуваат самите да му најдат подобар дизајн. А понекогаш, овие нови дизајни се навистина револуционерни.

kreativni-izumi-od-dizajneri-chija-imaginacija-nema-kraj-01.jpg

Можеби креаторите на овие дизајни не се свесни за тоа, но нивните идеи докажуваат дека на нивната имагинација навистина ѝ нема крај.

Погледнете некои одлични дизајни за продукти, што сигурно ќе посакате да ги имате:

Шише за вода во форма на тег

kreativni-izumi-od-dizajneri-chija-imaginacija-nema-kraj-02.jpg

Перки за луѓе

kreativni-izumi-od-dizajneri-chija-imaginacija-nema-kraj-03.jpg

На овој семафор има знак за слепи луѓе што го покажува бројот на коловозни ленти и насоката на сообраќајот

kreativni-izumi-od-dizajneri-chija-imaginacija-nema-kraj-04.jpg

Колачиња направени за јадење Нутела

kreativni-izumi-od-dizajneri-chija-imaginacija-nema-kraj-05.jpg

Пристаниште со вградена лежалка

kreativni-izumi-od-dizajneri-chija-imaginacija-nema-kraj-06.jpg

Интересен дизајн за пакување леб

kreativni-izumi-od-dizajneri-chija-imaginacija-nema-kraj-07.jpg

Лименка за вода од Австралија (Течна смрт - Убиј ја твојата жед)

kreativni-izumi-od-dizajneri-chija-imaginacija-nema-kraj-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Белгиски куќи со чуден дизајн (фото) Ако тоа е домот од нивните соништа Белгијците ќе го направат, без разлика колку ...