Најшарените фотографии направени во 2019-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020


Најшарените фотографии направени во 2019-та

Апликацијата за фотографии Agora ги собра најшарените фотографии направени во 2019-та година.

najsharenite-fotografii-za-2019-ta-01.jpg

Фотографите од целиот свет ги доставија нивните дела за натпреварот #Colofrul2019 организиран од Agora, а 50-те финалисти беа одбрани во август.

Вo септември, фотографот Тиџис Питерс ја освои главната награда, која изнесува 1.000 долари.

najsharenite-fotografii-za-2019-ta-02.jpg

Од живописни пејсажи, па сѐ до шарена архитектура, ова се најшарените фотографии за 2019-та:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 работи кои ќе ви го олеснат животот за помалку од 20 долари Постојат толку многу модерни дизајни и изуми кои може да ги решат вашите секојдн...
Највеселата модна колекција - Компанија ги претвора детските цртежи во шарена облека (фото) Слатки, виножита, цветови и магични суштества – во детските глави има безброј фа...
Шпанија ја има најскапата елка во светот – Украсите чинат неверојатни 15 милиони долари Неодамна на јавноста ѝ беше претставена најскапата божиќна елка на светот, чија ...