Ситници од AliExpress кои се спас за дождливите денови

Ни следат дождливите денови и недели во кои сè што ќе сакаме да направиме е да се затвориме дома, под топло ќебе. Но, обврските не нè чекаат.

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-001.jpg

За да ги завршите без поголеми проблеми, да се заштитите од мокра коса, намокрени чорапи и панталони и со помалку нервози да го поминете денот, па и да им го олесните дождливиот ден на најмалите, можеби ќе ви завршат работа следниве ситници.

Нарачајте си ги со време, бидејќи се екстремно корисни за дождливи денови:

Водоотпорни навлаки за чевлите

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-01.png

Транспарентна кабаница за дожд

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-02.jpg

Целосен детски скафандер за дожд

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-03.jpg

Шарена кабаница за дечиња

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-04.jpg

Кучешки чадор

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-05.jpg

Детска заштита во облик на пајче

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-06.jpg

Навлаки за чевлите, додека возите велосипед по дожд

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-07.jpg

Водоотпорна навлака за ранец

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-08.jpg

Компактно мини-чадорче

sitnici-od-aliexpress-koi-se-spas-za-dozdlivite-denovi-09.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тобоган во трговски центар и уште 15 кул изуми од земјите во светот кои ги сакаме и кај нас Во Турција има машини за хранење на бездомните животни од кои излегува храна сек...
Носталгија за едно старо време: Нашите прабаби шиеле облека на „Сингерица“ – ја имате ли дома машина... Најголем дел од овие машини денес се оставени во некој агол, скриени, а во минат...
Бизарни спални соби во кои (сигурно) не би сакале да преспиете Секој сака убаво уредена спална соба. Сепак, ова место во домот е за одмор и рел...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg