Новогодишни елки во облик на фустани (фото)


Новогодишни елки во облик на фустани (фото)

Кога се работи за празнични, новогодишни идеи, изгледа креативноста на човечкиот ум може да отиде до завидно ниво.

novogodisni-elki-vo-oblik-na-fustani-001.jpg

Една од погенијалните варијации на новогодишната елка, дефинитивно доаѓа во облик на фустан од иглолисни гранки.

Украсени со лампиони, сијалички, разни машни и ленти... За овој новогодишен проект вреди да се потрудите.

Во продолжение, неколку видеа од изработка на новогодишни фустани:

И секако – најубавите фустани во облик на божиќни дрвца:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што ...
10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што г...

Најчитани неделава