Идеи каде сè може да ги поставите новогодишните сијалички


Идеи каде сè може да ги поставите новогодишните сијалички

Новогодишните сијалички се декорацијата која не можат да ја одминат дури и оние кои не се претерани ентузијасти за празниците.

idei-kade-se-moze-da-gi-postavite-novogodisnite-sijalicki-001.jpg

Оваа година се фокусираме на минималистичките, еднобојни сијалички кои може да ги поставите на милион начини.

Може да импровизирате камин од нив, може да ги закачите околу огледалата, прозорците, вратите, да направите светлечки свод или завеси, може и да ги залепите на креветот... Идеални за украсување во последен момент.

Слободно искористете ги нашите креативни предлози:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од соништата за децата Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Идеи за нежни тетоважи на кои нема да се „бунат“ ниту најстрогите родители (фото) Минијатурни овошки, минималистички фигури, малечки животинчиња – каква тетоважа ...

Најчитани неделава