Генијални дизајни за ентериер што ќе ги посакате во вашиот дом


Генијални дизајни за ентериер што ќе ги посакате во вашиот дом

Убавиот мебел, особено ако е со повеќе функции, може да го направи секој дом поудобен.

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-01.jpg

Но понекогаш, удобноста зависи и од ситниците во ентериерот.

Веројатно би се чувствувале одлично ако можете да спиете со перница што ве прегрнува, да се разбудите со аларм што испушта мирис на свежо кафе или ако имате огледало кое изгледа како портал до друг свет.

Во продолжение погледнете неколку одлични вакви дизајни, што веднаш ќе посакате да бидат ваши:

Масичка зад кауч со приклучоци за полнач

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-02.jpg

Практична сушара за садови

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-03.jpg

Маса и клупа што можете да ги чувате на ѕидот

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-04.jp.jpg

Најудобната перница во светот

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-05.jpg

Будилник што ве буди со свежо мелено кафе

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-06.jpg

Табуретка со простор за складирање чевли

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-07.jpg

Држач за тоалетна хартија

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-08.jpg

Комода за неискористениот простор во ќошот

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-09.jpg

Кревет на два ката

genijalni-dizajni-za-enterier-shto-kje-gi-posakate-vo-vashiot-dom-10.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе (фото) Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...