Експерт за „направи сам“: 12-годишно девојче од Англија го реновирало домот за само 125 долари


Експерт за „направи сам“: 12-годишно девојче од Англија го реновирало домот за само 125 долари

Со помош на нејзината мајка, 12-годишната Беа од Англија ги „освежила“ сите простории во нивниот дом, и тоа со буџет од само 125 долари.

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-01.jpg

Бидејќи годинава сите најмногу седиме дома, многу луѓе имаа можност да ги откријат нивните скриени таленти и да најдат многу нови хобија. Истото го направила и Беа од Велика Британија.

Мајката на 12-годишната Беа е експерт за „направи сам“ проекти, па девојчето посакало да научи нешто од неа со што и самата станала експерт.

Малата Беа успеала да „освежи“ неколку простории од домот, и тоа со буџет од само 125 долари. За реновирањето, Беа воглавно користела предмети што веќе ги имаат дома.

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-02.jpg

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-03.jpg

Сузи, нејзината мајка, ѝ покажала како да користи разни алатки, како бормашина и пила, па таа успеала да го среди ѕидот во канцеларијата на мајка ѝ, да го обнови изгледот на терасата, па дури и да им даде нов изглед на кујнските елементи.

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-06.jpg

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-07.jpg

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-08.jpg

И самите ќе забележите дека Беа работи како експерт за уредување и нејзините проекти се навистина креативни.

„Начинот на којшто работи е многу попрецизен и почист од мојот. Јас обично работам импулсивно – таа размислува и планира бидејќи сака да го заврши проектот од прва“, вели нејзината мајка.

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-04.jpg

Сузи има и Инстаграм профил на кој ги споделува проектите што ги сработува со Беа, а веќе има над 18.000 следбеници.

„Не ни се верува за пораките што ги добивме, дури и од Кина и Австралија“, вели Сузи.

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-09.jpg

napravi-sam-ekspert-12-godishno-devojche-od-anglija-go-renoviralo-domot-za-samo-125-dolari-10.jpg

Таа додава дека следбениците често им испраќаат фотографии од нивните проекти. Истовремено, Сузи се надева дека наскоро ќе почнат да прават и туторијали за она што го работат.

Повеќе фотки од проектите на Беа и Сузи на следната страница...Би можело да ве интересира:

Совршена за изолација – како изгледа подземна куќа од 2 милиони долари? (фото) Ако сакате вистински да се изолирате од светот и при рака имате 2 милиони долари...
Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...

Најчитани неделава