11 работи од домот кои изгледале сосема поинаку во минатото


11 работи од домот кои изгледале сосема поинаку во минатото

Како изгледала рерната некогаш, а како фрижидерот? Сте имале ли нешто вакво во вашиот дом или во домот на вашите баба и дедо?

11-raboti-od-domot-koi-izgledale-sosema-poinaku-vo-minatoto-01.jpg

Со текот на времето сѐ се менува. Од фрижидери до столчиња за деца, во нашите домови многу работи изгледаат поинаку.

Како изгледале работите во минатото:

Камера за надзор

11-raboti-od-domot-koi-izgledale-sosema-poinaku-vo-minatoto-02.jpg

Фрижидер со вградено радио

11-raboti-od-domot-koi-izgledale-sosema-poinaku-vo-minatoto-03.jpg

Санка

11-raboti-od-domot-koi-izgledale-sosema-poinaku-vo-minatoto-04.jpg

Столче за дете

11-raboti-od-domot-koi-izgledale-sosema-poinaku-vo-minatoto-05.jpg

Стар глобус

11-raboti-od-domot-koi-izgledale-sosema-poinaku-vo-minatoto-06.jpg

Рерна

11-raboti-od-domot-koi-izgledale-sosema-poinaku-vo-minatoto-07.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Од домот на баба и дедо: 19 работи кои се доказ дека винтиџ работите се посебен тип на богатство Чевлите што ги носела вашата баба во младоста или омилената фотелја на ваши...
Брош на скината маица и уште 10 идеи со кои луѓето им дале нов живот на старите работи „Од стариот куфер одлучив да направам нов, специјално за мојот 10-годишен син.“ ...
Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот Со малку љубов и труд можете на старите работи да им дадете нов живот, без разли...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg