Холандско семејство од старо комбе си направи совршен патувачки дом на тркала (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Холандско семејство од старо комбе си направи совршен патувачки дом на тркала (фото)

Тие не сакале да се разделат од старото комбе за кое ги врзувале многу спомени од патувања, па одлучиле да го претворат во патувачки дом, каков секој би си посакал.

semejstvo-od-staro-kombe-si-napravi-sovrshen-dom-na-trkala-foto-01.jpg

Семејството Хофкер од Холандија го минало летото 2020 во реновирање на нивното старо семејно комбе. Секој од членовите на семејството се фокусирал на одредена задача, па така си направиле мал бохо дом на тркала.

Потрошиле околу 3.500 евра на овој проект, а реновирањето траело помалку од два месеци.

semejstvo-od-staro-kombe-si-napravi-sovrshen-dom-na-trkala-foto-03.jpg

Комбето со кое со години патувале низ Европа, сега им станало и место за сместување, па ова им е евтин начин за патувања.

semejstvo-od-staro-kombe-si-napravi-sovrshen-dom-na-trkala-foto-05.jpg

Внатре има топла атмосфера со перничиња, завеси, растенија. Велат дека деталите ги бирале така што ќе даваат чувство на дом.

Фотки од нивниот проект:

semejstvo-od-staro-kombe-si-napravi-sovrshen-dom-na-trkala-foto-04.jpg

semejstvo-od-staro-kombe-si-napravi-sovrshen-dom-na-trkala-foto-02.jpg

semejstvo-od-staro-kombe-si-napravi-sovrshen-dom-na-trkala-foto-07.jpg

semejstvo-od-staro-kombe-si-napravi-sovrshen-dom-na-trkala-foto-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Совршена за изолација – како изгледа подземна куќа од 2 милиони долари? (фото) Ако сакате вистински да се изолирате од светот и при рака имате 2 милиони долари...
Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе (фото) Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...
Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...

Најчитани неделава