Амбалажи кои со 100% сигурност го продаваат производот (фото)


Амбалажи кои со 100% сигурност го продаваат производот (фото)

Амбалажата е првото нешто што ни го привлекува окото, независно што купуваме.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-001.jpg

А, дизајнерите на овие опаковки си ја завршиле работата одлично, што со 100% сигурност може да гаранатираат дека производот ќе се продаде:

1. Додатоци во исхраната инспирирани од различни планети.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-01.jpg

2. Едноставно и одлично изведено.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-02.jpg

3. Колачиња директно од рерна.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-03.png

4. Мармалади во разни бои, за да го обоите појадокот.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-04.jpg

5. Млеко од растително потекло.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-05.jpg

6. Тениски топчиња спакувани како грашок.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-06.jpg

7. Оригинална тегличка мед.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-07.jpg

8. Гелови за туширање со различни „ликови.“

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-08.jpg

9. Стаклени шишиња полни со вода.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-09.jpg

10. Парфем кој истовремено е декоративен елемент на полицата.

ambalazi-so-koi-100-sigurnost-go-prodavaat-proizvodot-foto-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Генијални пакувања заради кои не е важно што има внатре Прекрасното (или здодевно) пакување е онаа работа која одредува дали и колку ќе ...
Минијатурни тетоважи, за кога сакате да направите нешто спонтано, без да се покаете Секој ден ви е нова шанса да направите нешто спонтано и непланирано. Па, ако ден...
Дизајни од кои ќе бидете воодушевени само ако сте екстремно мрзливи Понекогаш на сите ни се случува да посакаме да направиме нешто, но едноставно см...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg