„Каков фустан си нарачав онлајн vs. како изгледаше на мене“ - девојки ги споделуваат маките


„Каков фустан си нарачав онлајн vs. како изгледаше на мене“ - девојки ги споделуваат маките

Често станува збор за лошиот материјал и крој, но понекогаш проблемот е и тоа што фустанот сосема поинаку стои на различни типови на тело.

kakov-fustan-si-narachav-onlajn-vs-kako-izgledashe-na-mene-devojki-gi-spodeluvaat-makite-01.jpg

Често се случува онлајн шопингот да заврши неславно и тоа што ќе го добиеме во реалноста да изгледа сосема поинаку од тоа како сме го гледале на фотки на интернет.

Девојки на Reddit се жалат за фустаните кои ги нарачале онлајн.

Често се случува тие да стојат на вас комплетно поинаку од очекувањата од фотките:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Креативна мајка им направи училница на своите 4 деца дома, со мебел од IKEA Изморена од хаосот кој владеел дома, една жена од Англија им направила училница ...
Хотелска соба во која се чувствувате „како дома“ Што e тоа што најчесто го забележувате кога ќе влезете во хотелска соба? Просто...
Дизајни од кои ќе бидете воодушевени само ако сте екстремно мрзливи Понекогаш на сите ни се случува да посакаме да направиме нешто, но едноставно см...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg